Obuka&trening
Pišite i prijavite se za obuku
ENGEL serija Victory – demonstracija brze promene alata
osnovna kursa
Napredni kurs
Neofyton Trening Centar
Konferencije/obuka/edukacija
Konferencije/obuka
edukacija
Trening i edukacija predstavljaju deo naše standardne ponude tokom puštanja mašina i prateće opreme u rad, ali takođe ukoliko Vam je potrebna dodatna obuka, Neofyton servis tim Vam je na raspolaganju.
Neofyton servis tim je obučen u matičnim kompanijama koje zastupamo. Iza sebe imamo iskustvo od 30 godine u industriji prerade plastike.
Trening Centar je moderno opremljen prostor sa multi-medijalnom opremom i svim uslovima za organizovanje konferencijskih događaja. Tehnički centar je opremljen sa dve mašine za brizganje plastike, ENGEL Victory 860/160 spex i WINTEC t-win 4500-3300 i pratećom opremom (Engel Viper i E-pic robote, Piovan dozator, sušara, termoregulator i usisivač, kao i čiler marke Eurochiller), a sala za teorijski deo je kompletno opremljena savremenom tehnikom – idealni uslovi za obuke i edukaciju.
Kontakt
Pozovite +381 (0)21 452 642
Neofyton Trening Centar
Engel obuka
Trajanje obuke: 2 dana (8-16 h)
Mesto održavanja obuke: Neofyton trening centar ili in-house kod Vas
Pozovite +381 (0)21 452 642
Kursevi
Neofyton Engel obuka
Obukama su pokrivena četiri osnova kursa i jedan napredni, a na zahtev kupaca može se organizovati individualni kurs u skladu sa potrebama. U ponudi su sledeći kursevi:
1. kurs za operatere – upravljanje i korišćenje Engel mašina i robota
2. kurs održavanja mašina – osnovne procedure i propisani postupci redovnog održavanja Engel mašina
3. kurs hidraulike – osnovne hidraulike, osnovne komponente i sistemi
4. kurs kontrole upravljanja – osnovne komponente upravljanja, elektro moduli Engel mašina
5. kurs tehnologije brizganja (osnovni i napredni) – tehnološki procesi brizganja plastike sa praktičnom demonstracijom na mašini
Mašine i oprema
Engel
Piovan
EuroChiller
Wintec
Tria
MB CONVEYORS
Energetska efikasnost
Energetska efikasnost u industriji je pojam koji je na našim prostorima postao bitan krajem 2008. i početkom 2009. godine, sa početkom svetske ekonomske krize. Većina privrednika je, do tada, najčešće deklarativno razmatrala trošak struje, kao bitan element kompletnog pregleda troškova. Pritom uticaj energetske efikasnosti na zagađenje prirode gotovo uopšte nije bio razmatran.
Kompanija Neofyton je među prvima u Srbiji i regionu počela aktivno prezentovanje značaja energetske efikasnosti, kako zbog smanjenja troškova proizvodnje, pa samim tim i povećanja profitne stope, tako i zbog podizanja svesti o ograničenosti resursa i širim ekološkim principima.
Ušteda energije korišćenjem Neofyton mašina
U poređenju sa direktnim konkurentima u sferi mašina za brizganje plastike, a korišćenjem standardne hidraulike u koju su ugrađene tzv. “smart” pumpe, naše mašine troše i do 50% manje energije. Korišćenjem servo-hidraulike, postoji potencijal za uštedu do čak 70%. Posedujemo veoma precizan uređaj za merenje potrošnje električne energije, kojim se to i dokazuje.
Kompanija Engel je bila prvi proizvođač mašina za brizganje plastike, još 2009. godine, koji je u svoj upravljački sklop uveo, kao standardnu opciju, stranicu za prikaz potrošnje struje – “Ecograph”, gde se navođenjem težine za svaki proizvod (kalup), u svim ciklusima dobija podatak, kako o ukupnoj potrošnji struje po satu, tako i o specifičnoj potrošnji struje po kilogramu prerađene plastike (kWh/kg).
Očuvanje životne sredine
Oprema koju zastupamo doprinosi OČUVANJU ŽIVOTNE SREDINE na nekoliko načina.
Kada govorimo o pratećoj opremi, a pre svega o čilerima za hlađenje vode našeg dobavljača Eurochille, kojima se temperira kako hidraulika i servo motori u mašinama, tako i kalupi (alati) u kojima se i formiraju gotovi proizvodi, čilerski sistemi koje mi prodajemo omogućavaju novi koncept hlađenja korišćenjem tzv. “adijabatskog efekta”.
U letnjem periodu hidraulika i servo motori mašina za brizganje zahtevaju hlađenje vodom temperature do 28°C. Korišćenjem tzv. “free cooling” uređaja sa “adijabatskim efektom”, hlađenje procesne vode se odvija bez korišćenja rashladnih kompresora (koji koriste freone za izmenu toplote). Izmena toplote, tj. hlađenje se odvija isključivo korišćenjem ventilatora, čime se postiže ušteda od 6 do 8 puta u odnosu na klasične čilere koji koriste kompresore sa freonom.
Jedan od naših kupaca je, korišćenjem “adijabatskih” uređaja za hlađenje, umanjio potrebnu količinu električne energije za hlađenje, za 1.400.000 kWh/godišnje, tj. za oko 70.000 EUR. Dodatna prednost je odsustvo rizika, da usled pucanja cevi dođe do curenja freona u atmosferu i velikog zagađenja.
Slična računica se može primeniti na naše Engel mašine za brizganje plastike, kao i na Piovan sušare za sušanje granulata.